Zprávy

Marcel Mikolášek hodnotí vystoupení svého klubu v celostátní lize

22.3.2013, 18:35 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

JK Trans Varnsdorf má za sebou první sezónu v celostátní lize. Marcel Mikolášek se s námi za ní ohlédl a trochu nastínil i blízkou budoucnost jeho klubu.

Máco, jak bys popsal premiérový rok JK Trans Varnsdorf v nejvyšší soutěži?

Pro většinu varnsdorfských sálovkářů to byl veliký zážitek si zahrát nejvyšší soutěž, ale byl to také úspěch všech, co se sálovkou dlouhých 20let zabývají. Taková odměna za to, že se dá klub od založení dovést postupně až do nejvyšší soutěže. Fotbalově jsme určitě nezklamali, řadu favoritů jsme potrápili a hodně zápasů nám smolně uteklo v samém závěru. Jde o zkušenosti a ty jsme ještě sbírali. Bohužel to na udržení v soutěži nestačilo.

Nakonec jste skončili poslední. Proč se tak stalo?

Těžko říct, ale asi to bylo tím, že máme málo zkušeností v takto vypjatých zápasech. A taky rozhodovala hráčská kvalita oproti soupeřům. Všude jsou ostřílení mazáci a u nás snese takové měřítko pouze Jirka Beránek.

Jak jsi vnímal atmosféru dvou domácích turnajů?

Atmosféra domácích zápasů byla úžasná. Diváci zaplnili halu až po střechu a i soupeřům se zde velice líbilo. Nikde nebylo tak skvělé publikum jako ve Varnsdorfu.

Co Tvůj klub nyní čeká?

Tradiční odpočinek od víkendového zápasového vytížení, řada kluků se začne naplno věnovat velkému fotbalu a sálovka bude do podzimu v takovém klidovém režimu. Herní tréninky budou probíhat stále dvakrát týdně až do červnového soustředění. Plánujeme i slavnostní zakončení sezóny. Po dovolených se obvykle scházíme na přípravu a využíváme venkovní hřiště. Příští rok se celostátní ligy nezúčastníme a s největší pravděpodobností budeme hrát krajskou ligu.

Kde se podle Tebe sezóna zlomila?

Výsledkově se nám nedařilo od začátku, ale do posledního turnaje bylo vše otevřené a při troše štěstí jsme na posledním místě zůstat nemuseli.

Jak to vypadá s hráčským kádrem a kdo byl podle vás nejlepší?

Hráčský kádr jsme doplnili o mladé a talentované kluky z varnsdorfského dorostu(Kučera, Šiška, Doležal). Doufám, že budou i další sezóny s námi kopat sálovku. A taky se nám po zranění vrátí náš skvělý futsalista Pepa Galbavý. Kádr by měl jinak zůstat nezměněn a tak budeme mít nadále tři mužstva (áčko, béčko a gardu). Nejlepší náš hráč byl jednoznačně Jirka Beránek.

Čekají "Jékáčka" změny v realizačním týmu?

Změny nastaly již během sezony, velké očekávání, problémy s účastí některých hráčů a také organizační vytížení zapříčinili rozpad našeho realizačního týmu. Zůstal pouze trenér Pavel Šiška. Po letní přestávce budeme řešit situaci v našem realizačním týmu s ohledem na soutěž, které se budeme účastnit.

Díky za rozhovor a do dalších sezón Ti přeji hodně zdraví a třeba i další nasbírané starty v celostátce.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník