Zprávy

Rozhovor s předsedou Krajského štábu ČFSF Ústeckého kraje panem Jiřím Jedličkou

21.3.2013, 22:35 | vložil: zobrazit foto

Jelikož už máme po sálovkářské sezóně, požádal jsem předsedu Krajského štábu České federace sálového fotbalu Ústeckého kraje pana Jiřího Jedličku, aby ji pro nás tak trochu zhodnotil. I když přípravy na valnou hromahu v Ústeckém kraji jsou v plném proudu, našel si pan předseda pro mě čas a na pár dotazů mi odpověděl.

Pane předsedo, sezóna 2012/2013 je již za námi. Jak byste ji zhodnotil?

Letošní sezóna 2012/2013 se mi hodnotí v celku pozitivně i vzhledem k tomu, že končíme historickým ziskem titulu mistra České republiky, který si vybojoval tým SK Jílové na mistrovství ČR Veteránů. V historii sálovky v Ústeckém kraji jsme již měli vítěze Českého poháru /Deportivo Děčín/, ale zisk mistra ČR je o něco výš. Také účast týmu Autocentrum Jílové na letošním finále Českého poháru byla na solidní výši. Bohužel, účast týmu JK TRANS Varnsdorf v jejich první sezóně v celostátní lize se příliš nepovedla, Varnsdorf si vybral nováčkovskou daň a skončil na 11 místě. Co se týká soutěží, které pořádal KŠSF ÚK, tak ty byly na velmi vysoké úrovni, některé zápasy snesou přísná měřítka. I chování hráčů lze hodnotit kladně, i když některé výstřelky se objevili. Co se týče hal, ve kterých jsme pořádali turnaje, lze vyslovit spokojenost s Varnsdorfem, připomínky byly k hale v Rumburku a lepší se hala v Libouchci. Již je nová střecha, okna, osvětlení a v přípravě je výměna podlahy. A tak věřím, že do nové sezóny vstoupíme do plně zrekonstruované haly ke spokojenosti nás všech.

Překvapila Vás v jednotlivých ligách nějaká mužstva v tom pozitivním i třeba v negativním smyslu?

Ano, velice příjemně mě překvapil tým FC Veteráns Želenice, který svou kvalitou kádru mužstva překvapivě vyhrál krajskou ligu, v 1. lize zase kralovalo Desperádo Františkov a ve Veteránech byl jasný SK Jílové. Také mladý tým Bumika má před sebou velkou budoucnost, dlouhodobou kvalitu stále prokazují Autocentrum Jílové, Turbo, Vilémov nebo Rumburk či Varnsdorf. Nelze také opomenout nový tým Transco Bohemia, v jejich první sezóně si vedli dobře a mají před sebou světlou budoucnost. Ostatní týmy hrály v mezích svých možností a v nové sezóně mají co zlepšovat.

A co jednotlivci, byly i letos výrazné osobnosti, které úroveň soutěží vyzdvihovaly?

Samozřejmě, ve všech soutěžích se předvedli skvělí hráči a ukázali své vysoké kvality, Toník Čapek, Míša Huček, Zdeněk Pekař, Petr Raba, Standa Vlček, bratři Vichtereyové, Radek Šott, Vašek Valštýn, Kuba Murdych, Míša Paur, Zdeněk Chaloupka, Víťa Veselý, Petr Havlíček, Pepa Starý, Ondra Barilla, Lukáš Maršálek, Karel Pilař, Pavel Hošek, Míra Horyna, Jarda Beránek, Jarda Macháček, Pepa Doubek a další a další. Všichni tito borci mají vysoký kredit a táhnou své týmy a jsou oporami svých mužstev a já věřím, že se s nimi potkám v hale i v nové sezóně.

Nemohu se nezeptat na Vaši spokojenost s výkony rozhodčích?

Otázka rozhodčích to je vždy pikantní záležitost. Pokud jde o mě, tak já jsem byl s jejich vystupováním naprosto spokojen, ano vím, občas některý udělal chybu či špatně posoudil nějaký zákrok či střet, ale nikdy to nebylo proto, že by někomu nadržoval či stranil. A navíc ani sami hráči to rozhodčím příliš neusnadnili, ať si každý sáhne do svého svědomí. Myslím si, že převážná většina rozhodčích si zaslouží velké poděkování za svou nelehkou práci a já věřím, že mi zůstanou věrni a že do toho půjdou i v nové sezóně, ostatně, bez rozhodčích by to ani nešlo.

Připravujete již novou sezónu?

Ano, 38. sezóna skončila a KŠ již připravuje tu novou 39. Na stole jsou v přípravě termínové listiny, pronájmy hal, školení rozhodčích a další věci s tím spojené. A navíc, je před námi VH ÚK, ze které vzejde nový KŠSF ÚK a ten převezme na svá bedra celou přípravu již 39. sezóny 2013/2014. A za dva roky v sezóně 2014/2015 budeme slavit 40. výročí založení sálového fotbalu v ČR, což by se mělo projevit nějakou větší akcí na oslavu jak týmů tak zejména hráčů a funkcionářů, kteří se léta pohybují v sálovce. Věřím, že krajský štáb připraví důstojnou akci k tomuto významnému výročí.

Jak to předběžně vypadá s obsazením soutěží, hlásí se Vám nová mužstva?

V otázce obsazení soutěží na novou sezónu je zatím předčasné hovořit. Termín přihlášek družstva je do konce dubna a tak mají týmy dostatečný prostor si své další působení promyslet. Až se mi sejdou přihlášky od týmů, pak mohu dělat obsazení jak pro krajskou ligu, první ligu a ligu veteránů. Momentálně nemám žádné informace, že by nějaké družstvo končilo, ale registruji zájem několika nových týmů o vstup do soutěží, tak uvidíme na konci dubna. Věřím, že ligy budou plně obsazeny a nová sezóna se rozjede v řádném termínu. Vždyť po dlouhá léta je náš kraj, co se týče počtu týmů, jeden z nejsilnějších v celé ČR.

Co byste popřál sálovce do nové sezóny?

Co popřát sálovce do nové sezóny, aby se jí dařilo alespoň tak dobře jako doposud, zájem dalších týmů, kvalitní vedení celé sálovky a hlavně, aby jsme měli kde hrát. Je velká škoda, že nemůžeme pořádat své soutěže v Děčíně. Absence kvalitní haly je pro nás velký "handicap". Všem hráčům, funkcionářům a příznivcům sálovky přeji pevné zdraví a sportovní elán v nové sezóně.

A na závěr si dovoluji poděkovat stávajícím členům KŠSF ÚK, ing. Pavlu Kluvancovi, Vaškovi Valštýnovi, Mílovi Čechovi, Romanovi Barillovi za jejich práci, kterou vykonali v průběhu dvouletého volebního období ve prospěch sálovky.

Děkuji Vám za rozhovor a i Vám přeji pevné zdraví, spoustu sil a chuti i nadále řídit jednu z nejsilnějších sálovkářských destinací v Česku.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník