Zprávy

Benefiční turnaj pro Míru Hrmu se vydařil

10.3.2013, 19:01 | vložil: Václav Valštýn

Neděle 10.3.2013 byla ve znamení benefičního turnaje pro těžce nemocného sálovkáře, futsalistu, sportovce, kamaráda Míru Hrmu. Dějištěm se stala sportovní hala v Libouchci a o pořadatelství se podělili kluci z Bumika Děčín a DC Východu.
Do turnaje se zapojilo deset mužstev složených z Mírových spoluhráčů sálovkářů, spoluhráčů futsalistů, spolupracovníků, kamarádů, protihráčů, známých i neznámých, kteří se této akce chtěli zúčastnit a Mírovi alespoň trochu pomoci v boji se zákeřnou nemocí. Hlediště libouchecké haly bylo plné i lidí, kteří nemohli ukázat svůj um přímo na hřišti, ale i rodinných příslušníků.
Týmy byly rozděleny do dvou skupin po pěti družstvech. Skupinu „A“ tvořila mužstva DC Východ „B“, Bumiko Děčín, Turbo Děčín, Bohemia Cargo a Galacticos Děčín. Skupina „B“ se skládala z: DC Východ „A“, DeCe Computers Děčín, Tullamore Dew Děčín, Denas Krásný Studenec a Ford Homolka.
K vidění byl vidět solidní futsal hodný této benefiční akce a pro všechny zúčastněné to byla čest předvést svůj talent ve prospěch dobré věci. I když výsledek není podstatný, ale abychom dostáli zpravodajské povinnosti, spravíme vás o konečných výsledcích. Po dramatických bojích ve skupinách se do semifinále ze skupiny „A“ probojovali hráči Bumika Děčín a příjemné překvapení turnaje Galacticos Děčín, ze skupiny „B“ to byl DC Východ „A“ a Ford Homolka.
V prvním semifinále se střetly týmy Bumiko Děčín a Ford Homolka. Lepší nástup do utkání měli hráči Ford Homolka, kteří se brzy ujali vedení. Svůj náskok se jim ještě podařilo navýšit, ale Bumiko se nevzdávalo a snížilo na rozdíl jediné branky. Vyrovnat se mu již nepodařilo, ba naopak Ford Homolka ještě jednou skóroval na konečných 3:1 ve svůj prospěch.
Druhé semifinále proti sobě svedlo DC Východ „A“ s mladíky z Galacticos Děčín. Východ byl v tomto utkání favoritem a svou roli potvrdil, i když Galacticos byli vyrovnaným soupeřem a Východ notně potrápili. Po výsledku 3:2 do finále postoupil DC Východ „A“.
V utkání zklamaných semifinalistů se o třetí místo v pěkném zápase střetli Galacticos Děčín s Bumikem Děčín. Průběh utkání byl vyrovnaný, šance byly před oběma brankami, obě družstva se do černého trefila hned dvakrát, ale strhnout vítězství na svou stranu v normální hrací době se nepodařilo ani jednomu. Na řadu tedy musely přijít penalty, ve kterých hráči Bumika ani jednou nezaváhali, kdežto Galacticos jednou ano, a tak bronz vybojovalo Bumiko Děčín po výhře 5:4 na penalty.
Do finále nastoupila družstva DC Východ „A“ a Ford Homolka. Utkání bylo spíše opatrné, šancí nebylo před oběma brankami mnoho, přesto se oběma týmům podařilo jednou přesně zamířit a skórovat. Normální hrací doba opět o vítězi nerozhodla a tak znovu přišly na řadu penalty, ve kterých kraloval skvělý brankář DC Východ „A“ Roman Pileček, který zneškodnil hned čtyři pokusy soupeře. Jeho spoluhráči se až na jeden pokus nemýlili a tak v této dovednostní soutěži vyhráli 4:1 a mohli tedy nad hlavu zvednout i pomyslný pohár za celkové vítězství.
Během celého turnaje byla na tribuně libouchecké haly umístěna schránka, kam mohli všichni zúčastnění vhodit dobrovolný příspěvek na pomoc v léčbě Mírovi Hrmovi. A musím říci, že se během akce notně zaplnila. Za to bych rád všem zúčastněným poděkoval. Díky patří i těm, kteří se turnaje zúčastnit nemohli a přesto si našli do Libouchce cestu, aby Mírovu léčbu podpořili. Velké poděkování patří i správcům libouchecké sportovní haly, jež své prostory poskytli téměř bezplatně pro tuto ušlechtilou věc. Po ukončení si tuto schránku od pořadatelů turnaje převzal za ohromujícího potlesku Mírův syn, který turnaj odehrál v dresu Bumika Děčín.Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník