Zprávy

Nota Děčín vybojovala v 1. Autocentrum Jílové lize bronz

9.3.2013, 19:00 | vložil: Václav Valštýn

Na sobotu 9.3.2013 bylo naplánované poslední dějství 1. Autocentrum Jílové ligy. Dějištěm se stala libouchecká sportovní hala.
O pořadí na prvních dvou místech bylo rozhodnuto již před tímto kolem a tak se zraky sálovkářů spíše upíraly k bojům o další umístění. Bronzovou příčku vybojovali hráči Noty Děčín, kteří své dvě poslední utkání v této sezóně vyhráli, včetně přímého souboje o třetí místo s rezervou Turba Děčín, a zaslouženě se radují z umístění na stupních vítězů. Po loňském šestém místě budou Noťáci jistě letos velmi spokojeni.
Dalším družstvem, které v tomto turnaji dvakrát zvítězilo, je Sokol Bělá. Sokolové sice už neměli šanci na zlepšení v celkovém pořadí, ale výbornými výkony si pátou příčku s přehledem udrželi. I Bělá bude mít jistě důvod ke spokojenosti, jelikož v předchozí sezóně skončila sedmá.
Třetím týmem do party, jež byl v tomto kole stoprocentní, je SK Dumbo Děčín. To v posledních kolech zabralo a ze dna tabulky se vyškrábalo na místo osmé. Loňský výsledek – pátou pozici, ale nezopakovalo.
Svojí premiérovou sezónu ukončili hráči Transco Bohemia Děčín jednou výhrou a jednou porážkou. Konečné umístění na sedmé příčce pro ně nebude jistě zklamáním.
Turbo Děčín „B“ do posledního utkání věřilo v umístění na stupních vítězů. I když se to nakonec nepodařilo a k jednomu vítězství přidalo jednu prohru, je po loňském desátém místě letošní bramborová příčka výrazným zlepšením.
Oslabená rezerva Autocentra Jílového na konci sezóny vydolovala pouhý bod, ale jistě nesmutní, jelikož stříbro drží pevně v ruce. I Jílováci si oproti loňsku o pozici polepšili.
Metalliga Proreka CZ o.s. Teplice se podařilo své loňské umístění zopakovat. K celkovému šestému místu v tomto kole přispěla bodem za remízu s Jílovým. Z druhého zápasu odešla poražena.
Dvojice týmů jede z Libouchce po dvou porážkách s prázdnou. Pikantní je, že Žst. Zarážka Děčín „A“ si s Hezouny Děčín „A“ své pozice z předchozí sezóny vyměnili – Zarážka je předposlední a peloton uzavírají Hezouni.
Vítěz 1. Autocentrum Jílové ligy Desperádo Františkov předehrál své poslední utkání s Tullamore Dew Děčín v předchozím kole, takže pro tato družstva sezóna skončila dříve. I Františkovští si o jeden stupínek polepšili a po loňském stříbru letos berou kov nejcenější. Tullamorka stejně jako Metalliga své loňské umístění obhájila a patří jí pozice devátá.
Mužem kola byl zvolen Petr Bořuta ze Sokola Bělá a hned šestkrát se trefil do černého František Zachula z SK Dumbo Děčín, což bylo ze všech kanonýrů v tomto kole nejvíce.
Všechna utkání spolehlivě odpískali D. Uher, J. Bulín a M. Čech ml.
Sezóna bude slavnostně zakončena dne 28.3.2013 od 17.00 hodin v restauraci Na Kocandě v Děčíně. Účast všech vedoucích týmů je povinná!!!