Zprávy

FC Veteráns Želenice vítězi DeCe COMPUTERS Extraligy Ústeckého kraje

2.3.2013, 19:05 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

38. ročník DeCe COMPUTERS Extraligy Ústeckého kraje je již minulostí. Sportovní hala v Rumburku v sobotu 2.3.2013 hostila její poslední osmý díl.
Novým extraligovým mistrem a svůj premiérový titul získali zaslouženě hráči FC Veteráns Želenice. O jejich úspěchu bylo rozhodnuto ještě před vstupem Želenických na rumburskou palubovku, jelikož jejich jediní pronásledovatelé z Jílového ztratili i teoretickou šanci na celkové vítězství remízou s SKP Cizina. Nutno podotknout, že Veteráni ještě v minulé sezóně brázdili vody 1. Autocentrum Jílové ligy a jako extraligový nováček nechali za sebou všechny své soupeře.
Ale vraťme se k průběhu tohoto kola. Skvělý výkon podali mladíci z FC Nica Rumburk, kteří oba své soupeře s přehledem porazili a v poklidu si udrželi bronzovou pozici. Rumburští jsou v extralize druhou sezónu a po loňském pátém místě berou letos medaile a určitě budou s tímto ročníkem velmi spokojeni.
Autocentrum Jílové „A“ chtělo ještě Želenicím zkomplikovat cestu za titulem, ale po jedné výhře přišla „plichta“ s SKP Cizinou Děčín a bylo po nadějích. Nicméně loni třetí Jílováci si letos o stupínek polepšili a i oni nakonec budou spokojeni. Cizina odjíždí z Rumburku se stejnou bilancí jako Autocentrum a čtyři získané body jim velmi pomohly v napínavém boji o záchranu. Konečné sedmé místo znamená pro „SKPéčko“ polepšení o dvě místa oproti minulému ročníku.
SC Stap Vilémov měl na programu pouze jediný duel a to s JK Trans Varnsdorf „B“. Tři body z tohoto zápasu Stapu přispěly k posunu na konečnou bramborovou pozici a po loňském osmém místě je to pro Vilémovské výrazný úspěch. Rezerva JK Trans Varnsdorf udržela šestou pozici a nasbírané extraligové zkušenosti v této sezóně se určitě mladíkům, které Jékáčka v této soutěži vyzkoušela, v budoucnu budou hodit pro zápasy třeba i v celostátní lize.
V pohodě a bez zbytečných nervů si své dva poslední zápasy zahráli novopečení krajští vítězové FC Veteráns Želenice se střídavým úspěchem – jednou výhrou a jednou porážkou.
Za to boj o záchranu byl napínavý až do samého závěru. Hned čtyři mužstva si to rozdala mezi sebou o toho pomyslného „Černého Petra“. Tři mužstva jednou zvítězila a jednou se před svým soupeřem musela sklonit – DeCe COMPUTERS Děčín, FC Arsenal Děčín a Bumiko Děčín. Dá se říct, že ta výhra měla pro zmíněnou trojici cenu zlata a na poslední příčce zanechala Tenis Proboštov, kterému se v Rumburku bodovat nepodařilo. Po loňském čtvrtém místě je tato sezóna pro „Tenisty“ obrovským neúspěchem.
Dalším týmem, který jede z rumburské haly s prázdnou, je Turbo Děčín „A“. Jejich konečná pátá pozice je oproti loňskému stříbru rovněž neúspěchem.
Mužem kola byl zvolen Michal Doubek z Bumika Děčín a hned pětkrát se v tomto kole trefil Michal Just z Autocentra Jílové „A“, což bylo ze všech střelců nejvíckrát.
Všechna utkáni spolehlivě řídili M. Čech st., Z. Mráz a M. Šafra.
Slavnostní zakončení sezóny společně s vyhlášením výsledků se uskuteční dne 28.3.2013 od 17.00 hodin v restauraci Na Kocandě v Děčíně.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník