Zprávy

Želeničtí Veteráni se výrazně přiblížili k extraligovému titulu

17.2.2013, 09:07 | vložil: Václav Valštýn

Varnsdorfská sportovní hala hostila v sobotu 16.2.2013 již sedmý turnaj DeCe COMPUTERS Extraligy Ústeckého kraje. Před posledním kolem jsou medailové karty skoro rozdány. Vedoucímu celku FC Veteráns Želenice stačí uhrát k zisku titulu pouhý jeden bod, neboť při rovnosti bodů mají Želeničtí lepší vzájemný zápas s Jílováky. I druhému Autocentru Jílové „A“ k udržení stříbrné pozice stačí pouhý bod (i titul by Jílovští mohli získat, ale jen za předpokladu, že Želenice totálně selžou, neuhrají ani bod a oni své dvě utkání dotáhnou do vítězného konce). Třetí FC Nica Rumburk se již na lepší umístění posunout nemůže, jelikož má horší vzájemný zápas s Autocentrem Jílové „A“, ale k udržení bronzu i Rumburským stačí uhrát v posledním turnaji jediný bod. Za to boj o udržení bude nesmírně zajímavý, jelikož sedmý tým dělí od poslední příčky jen tři body.
Ale vraťme se k tomuto odehranému kolu. FC Veteráns Želenice opět potvrdil skvělou formu a znovu nezaváhal. Plný počet devíti bodů ze tří odehraných zápasů znamená výrazný krok k zisku svého premiérového extraligového titulu. I Autocentrum Jílové „A“ veze z Varnsdorfu plný počet bodů, ale pouze ze dvou odehraných utkání. Zdá se však, že Jílovští svou stíhací jízdu do vítězného konce nedotáhnou a i přes výbornou formu získají „jen“ stříbro.
Šest bodů vybojovala další dvě mužstva, která i však jednou zaváhala a svůj třetí zápas prohrála - FC Nica Rumburk taktéž udělala významný krok k umístění na bedně, což bude pro tento mladý tým jistě velkým úspěchem, a Tenis Proboštov, jemuž dvě vítězství pomohla k opuštění poslední příčky.
Tandem, který si již několik kol drží čtvrtou a pátou pozici v extraligové tabulce, shodně získal čtyři body, ale Turbo Děčín „A“ odehrálo pouze dva zápasy, kdežto SC Stap Vilémov bojoval v utkáních třech. Jejich vzájemný duel byl velmi dramatický a nakonec skončil zaslouženou remízou.
Tři body si z Varnsdorfu vezou hned tři týmy. SKP Cizina Děčín jednou zvítězila a jednou odešla z palubovky poražena, Bumiko Děčín a DeCe COMPUTERS Děčín k jedné výhře přidali porážky dvě. Bumiku získané body nezabránily k propadu na extraligové dno. „Décéčku“ patří pozice osmá.
Bez bodu tentokrát zůstali FC Arsenal Děčín a JK Trans Varnsdorf „B“, což je veliké překvapení, že zejména „Jékáčka“ nevyužila domácího prostředí. I přesto Varnsdorfští drží šestou pozici, Arsenal klesl ze sedmého na deváté místo.
Mužem kola byl tentokrát zvolen Miroslav Surovec z Tenisu Proboštov, který společně s Radkem Vichtereyem z SC Stap Vilémov nasadil i střelecké kopačky a každý zatížil konto soupeřových brankářů hned pětkrát.
Všechna utkání skvěle odřídila čtveřice rozhodčích: V. Sejk, P. Sejkora, J. Oborník a M. Bouma.
Poslední osmé extraligové kolo se odehraje dne 2.3.2013 v rumburské sportovní hale s výkopem v 8.00 hodin.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník