Zprávy

Poslední reportáž varnsdorfských kluků z letošního působení v celostátce

4.2.2013, 16:56 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto


Z dalekého Zlína jsme body nepřivezli

SK Jerevan Slavičín - JK Trans Varnsdorf 2:1 (1:0) - Zadina
SMR Plus Zlín - JK Trans Varnsdorf 3:0 (2:0)

Sestava: Petrák, Petrásek, Fritzsche, Mikolášek, Rada, Jägr Jiří, Zadina, Svoboda, Beránek Jaroslav, Beránek Jiří, Skotnica

Na poslední kolo celostátní ligy jsme vyráželi již v pátek odpoledne. Nocovali jsme nedaleko Zlína a to v Holešově. V sobotu ráno následoval přesun do zlínské haly EURONICZ. Odhodlání všech bylo získat 6 bodů a vyhnout se kvalifikaci o CL.
V prvním utkání jsme nastoupili proti Slavičínu. Soupeř začal aktivně, ale skvělý Radim Petrák nás držel ve hře. Bohužel v 8.minutě mu Fojtík vymetl z dvanácti metrů pavouky z pravé šibenice. Do kabin se šlo tedy za stavu 1:0 pro Slavičín. Druhý poločas začal náporem opět Jerevan, ale nepřekonatelnou překážkou byl Petrák. Pak jsme převzali otěže zápasu my. Je škoda, že Jirka Beránek neproměnil ve 27. minutě sólový nájezd na brankáře. Ve 29.minutě se nádherně z voleje trefil Jakub Zadina po dlouhém pasu Honzy Rady. Poté přišlo zahazování vyložených šancí a soupeř ve 34.minutě rozhodl o třech bodech pro SK Jerevan Slavičín. Zápasu by určitě slušela remíza.
Ve druhém zápase jsme nastoupili proti ostřílenému soupeři SMR Plus Zlín. Domácí celek začal velkou šancí, ale opět skvělý Petrák nás podržel. Hned z protiútoku Jarda Beránek trefil bohužel jen tyč zlínské branky. V 10.minutě šel soupeř po krásné akci do vedení a o tři minuty později byla nařízena penalta za faul ve vápně. Tu soupeř proměnil a za stavu 2:0 skončil první poločas. Zkušenější celek držel otěže zápasu pevně v rukou. I když nějaké šance jsme si vytvořili, tak bohužel proměnění v gól to nevedlo. Pak přišel z protiútoku gól na 3:0 a bylo rozhodnuto.
Delegát o nás napsal, že jsme se ve Zlíně prezentovali velmi dobře, a že postavení v tabulce může jít na vrub menším zkušenostem v premiérovém roce v celostátní lize, ale to nám body nepřinese.

Děkuji Albínovi i Marcelovi za skvělé a cenné postřehy z působení Varnsdorfských v tomto ročníku celostátní soutěže a přejme JK Trans Varnsdorf hodně štěstí a skvělou formu v baráži o nejvyšší soutěž, abychom mohli hltat jejich postřehy i v sezóně příští!!!


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník