Zprávy

Milan Blatný nám představuje svůj tým Tullamore Dew Děčín

23.1.2013, 19:15 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Milan Blatný je další z hráčů, proti kterým hraji dlouhá léta. Má stále úsměv na rtu, ale co by řízný bek nedá soupeřům nic zadarmo. Je to další ze sálovkářských nadšenců, bez kterých by dělat náš sport nešlo. Jeho dobrá nálada se promítla i do našeho rozhovoru, jež si nyní můžete přečíst.

Milane, Tvůj klub Tullamore Dew Děčín pod tímto názvem nehraje tak dlouho. Prozradíš nám historii svého týmu a z kterého klubu vlastně vzešel?

Máš pravdu, pod tímto názvem nehrajeme dlouho, navíc tým vznikl pro futsalovou soutěž. V podstatě se rekrutoval z týmu Rangerś, který byl založen z party nadšených kamarádů v hospodě kolem druhé ráno :-). Jak šel čas, tak jsme se postupně spojili s FC Želenice a po jeho rozpadu jsme se s futsalovým týmem rozhodli, že budeme hrát dále sálovku, ale pod názvem Tullamore Dew, protože nám je název klubu více než sympatický, navíc to byl jediný alkohol, ke kterému neměl nikdo výhrady :-). Ať je to k nevíře , tak dodnes mimo mě jsou na naší soupisce kluci, co jsme byly u založení Rangerś až po současnou skladbu Tullamore Dew jako je naše ,,popelnice“ (brankář) Venca Sejk a jediný futsalový záložník Kamil Ježek :-).

Pozoruji, že hrajete více méně ve stále stejné sestavě. Máte vyhlédnuté nějaké mladé talenty, které byste zapracovali do sestavy?

Bohužel s tím máme největší problém. Jsme opravdu jen parta chlapů, co si jdou udělat ,,žížu“. Žádnou sportovní základnu nemáme, navíc spousta mladých by hrála nejraději bez příspěvků, vozili se na zápasy a týden dopředu se nechávali přemlouvat. A na to už jsem fakt starej. Posílili jsme o prima kluky z futsalového DC Východu, jako je Martin Kořínek či Petr Novák, ale žádný junioři to taky nejsou :-). Pro nás je však prvořadá dobrá atmosféra v týmu a užít si každý zápas.

Vídám Tě stále s dobrou náladou. Vytočí Tě něco při sálovce? Dáváš své emoce najevo nebo to spíše dusíš v sobě?

A to se mě ptáš Ty, který má neustále pusu od ucha k uchu? :-). Ale jo, taky občas vybouchnu. Kluci by mohli vyprávět, hlavně z některých rozhodnutí rozhodčích. Jejich výkyvy při rozhodování jsem dodnes nepochopil.

Sálovku hraješ již nějaký ten pátek, co Tě na ní tak přitahuje a na co bys nalákal potencionální budoucí sálovkáře?

Sálovce jsem propadnul hlavně kvůli lidem okolo ní. Měl jsem štěstí na kamarády, kteří se pohybovali okolo sálovky. Tímto bych také chtěl poděkovat Jirkovi Jedličkovi, bez kterého by dle mého názoru na Děčínsku nebyla sálovka tím, čím je.
A na co nalákat? Jednoznačně na spoustu skvělého fotbalu a hlavně zvratů, minuta dokonce je tu zkrátka ještě dost dlouhá doba. Oproti velkému fotbalu je hra živější, má náboj, rychlost, ale i tvrdost, zkrátka nikdo se tu na hřišti neschová.

Máš před sezónou vytyčený nějaký cíl, kde bys chtěl vidět své mužstvo nebo hrajete spíše pro zábavu?

Spíše pro zábavu, jsme tým bez větších ambicí. Nezapomeň, že náš kádr má takový věkový průměr, že u některých týmů to nedá dohromady ani jejich věkový součet :-) :-). Za dobu co hraji, jsem si vyzkoušel různé soutěže a mám rozhodně na co vzpomínat. Ještě chvíli bych chtěl hrát, pokud mi to spoluhráči dovolí, kazit jim hru. Jinak budeme spokojeni s prvním místem :-), ale bereme i třetí.

Jste v týmu kamarádi i mimo hřiště? Pořádáte i jiné společné akce nebo se vídáte jen na sálovce?

Určitě, vlastně celý náš tým je postaven v rovině kamarádství. Známe se spousty let, s některými od dětství. Osobně si toho vážím a věřím, že i díky sálovce to bude trvat nadále.
Akci, kterou bych tady chtěl zmínit, je jednoznačně Memoriál Jiřího Racka, takového našeho ,,táty“, který nás spojil a dokopal nás k tomu, že nezůstalo jen u keců v hospodě o fotbalovém mančaftu. Bohužel tragicky zemřel a my na jeho počest pořádáme zmíněný memoriál, na kterém se každoročně scházíme v původní sestavě Rangerś. I zde je na místě poděkování J.Jedličkovi ,R. Klabenešovi a M. Vepřovskýmu za pořádání tohoto memoriálu.

Máš mužstvo nebo hráče, proti kterému opravdu nerad hraješ a naopak, mužstvo nebo hráče, proti kterému se ti hraje dobře?

Určitě nerad hraji proti DC Computers, na ně prostě historicky neumíme a ani nevím proč. Zkrátka mi nevyhovuje jejich herní styl. Osobně rád hraji proti např. proti Bělé je to mančaft dobrých kluků, kteří nezkazí žádnou srandu a zápasy s nimi jsou vždy tak trochu o hecování v přátelské rovině bez ohledu na výsledek. A to je ten důvod proč mám rád sálovku. A vlastně i díky lidem jako jsi Ty.

Díky moc za rozhovor a přeji Ti a celému Tvému týmu ještě mnoho odehraných sezón.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník