Zprávy

Turnaj o "Pohár firmy DeCe COMPUTERS" pro žáky 4. a 5.tříd ZŠ vyhrála ZŠ Želenice

7.12.2012, 19:10 | vložil: Václav Valštýn

V pátek 7.8.2012 se v křešické hale odehrál již 6. ročník žákovského turnaje v sálovém fotbale „O pohár firmy DeCe COMPUTERS s.r.o.“. Spolu jej pořádal Krajský štáb České federace sálového fotbalu Ústeckého kraje v čele s jeho předsedou panem Jiřím Jedličkou a Základní škola a mateřská škola Děčín XXVII, Kosmonautů 177 p.o. v čele s paní ředitelkou Mgr. Věrou Floriánovou.
Turnaj byl vypsán pro hráče 4. a 5. tříd základních škol a tohoto ročníku se zúčastnilo sedm celků – Základní škola Tyršova, Základní škola Březová, Základní škola Máchovo náměstí, Základní škola Dobkovice, Základní škola Želenice, Základní škola Boletice a pořádající Základní škola Březiny.
Ukázalo se, že na Děčínsku roste spousta výborných fotbalistů, což je pro budoucnost sálového fotbalu opravdu dobrá zpráva. K vidění byly skvělé individuální výkony, týmové souhry, napínavé zápasy a veliká bojovnost, kterou ukazovala všechna zúčastněná mužstva.
Týmy byly rozděleny do dvou skupin, z nichž první dva celky postoupily do bojů o medaile a nepostupující mužstva si to rozdala ve skupině o 5. – 7. místo.
Již utkání ve skupinách nám ukázala pěknou podívanou, ale nejnapínavější a nejlepší zápasy byly ty semifinálové, kde se v prvním utkal vítěz skupiny „A“ ZŠ Máchovo náměstí a druhý ze skupiny „B“ ZŠ Tyršova a ve druhém druhý ze skupiny „A“ ZŠ Březová s vítězem skupiny „B“ ZŠ Želenice. V prvním semifinále byla favoritem ZŠ Máchovo náměstí, ale ZŠ Tyršova nezměrnou bojovností, obětavostí a nasazením postupně získala vedení 2:0 v utkání a „Máchovka“ již v závěru stačila pouze korigovat na konečných 1:2 v její neprospěch. Druhé semifinále nemělo vyloženého favorita a po celý zápas to vypadalo na remízové utkání a následný penaltový rozstřel, ale Železničtí asi 15 sekund před koncem přeci jen skórovali a prakticky nedali „Březovce“ šanci na odpověď.
I skupina o 5. – 7. místo přinesla bojovné zápasy, ve kterých si nejlépe vedli žáci ZŠ Boletice a po zásluze se umístili na páté příčce. Boj o šestou a sedmou pozici svedli ZŠ Lobkovice a pořádající ZŠ Březiny. Již jejich vzájemné utkání ve skupině bylo velmi vyrovnané a skončilo zaslouženou remízou 1:1. Stejným výsledkem dopadl i jejich druhý vzájemný zápas a tak o celkovém umístění rozhodlo skóre, jež měla přeci jen o kousek lepší ZŠ Březiny.
Zápas o třetí místo byl jasně v režii ZŠ Máchovo náměstí, která porazila ZŠ Březovou 4:0. To boj o celkového vítěze byl napínavý až do závěrečného hvizdu. ZŠ Želenice vedla hned od úvodních vteřin, ale ZŠ Tyršova držela se svým soupeřem krok a dvakrát se jí podařilo odpovědět na vedení soupeře. Po třetí se jí však již vyrovnat nepodařilo a tak po výhře v poměru 3:2 slaví celkové vítězství ZŠ Želenice.
Jak již bylo zde napsáno, k vidění bylo vidět mnoho skvělých individuálních výkonů, mezi kterými přeci jen vyčnívali tři hráči. Nejlepším brankářem byl zvolen Kristián Kudrhalt ze ZŠ Želenice, nejlepším střelcem se stal Václav Sejk ze ZŠ Máchovo náměstí se sedmy přesnými zásahy a nejlepším hráčem turnaje se stal Stanislav Kočka ze ZŠ Tyršova.
Všechna utkání řídili rozhodčí J. Prinz a J. Bulín.
Závěrem by chtěl Krajský štáb České federace sálového fotbalu Ústeckého kraje poděkovat firmě DeCe COMPUTERS, která poskytla krásné poháry pro první čtyři celky, medaile pro mužstva umístěná na „bedně“ a ceny pro individuální ocenění. Poděkování patří i paní Janě Sejkové, která zajistila hodnotné ceny pro jednotlivce i umístěná družstva v podobě míčů, chráničů a tašek. V neposlední řadě chce Krajský štáb poděkovat ředitelce ZŠ a MŠ Děčín XXVII, Kosmonautů 177 (Březiny) paní Mgr. Věře Floriánové za významnou pomoc při zorganizování celého turnaje.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník