Zprávy

Ota Zalabák si se mnou popovídal o svém týmu FC Arsenal Děčín

1.11.2012, 16:25 | vložil: Václav Valštýn

Ota Zalabák je nejen mým kamarádem a bývalým spolužákem ze střední školy, ale na sálovce řízným protihráčem a neprostupným pilířem obrany FC Arsenal Děčín. Je duší svého týmu a dalším z celé řady zapálených sálovkářů, které náš kraj má. Jsem moc rád, že byl tak ochotný a udělal si na pár mých otázek čas a odpověděl na ně.

Oto, Tvůj tým FC Arsenal Děčín vznikl po rozpadu FC Machine, který se rozdělil na dvě mužstva. Hrál jsi sálovku ještě někde jinde nebo tyto dva týmy jsou jedinými, kterými si ve své kariéře prošel?

Sálovku jsem hrál pouze v týmech FC Machine a Arsenal Děčín. FC Machine jsme založili společně s kamarády, se kterými jsme chodili kopat do balónu pravidelně a dostali jsme chuť zkusit si nějakou soutěž. Tak jsme se přihlásili a začali pěkně od píky ve druhé lize.

Proč se vlastně tehdy FC Machine rozdělilo?

Tým si prošel vývojem od prvotního nadšení a euforii až po názorové rozdíly, tak jsme se rozdělili a já založil (se zdravým jádrem) tým FC Arsenal Děčín. Zbytek přešel do týmu Alcan Děčín.

FC Arsenal je již tradičním účastníkem Krajské extraligy Ústeckého kraje. Jak hodnotíš vystupování svého mužstva v této soutěži?

Arsenal Děčín to postupem času dotáhl z druhé ligy až do krajské extraligy, kde jsme pravidelným účastníkem, takže je vidět, že jsme se vydali správným směrem. Samozřejmě i náš tým si prošel svým vývojem a změnou kádru, ale zdravé jádro zůstalo, což je dobře a snažíme se přitáhnout mezi nás hlavně mladý kluky.

Jaké úspěchy posbíral Arsenal během své historie?

Úspěchem je pro nás to, že pravidelně hrajeme extraligu a máme možnost potkávat se s kvalitními týmy. Chybí nám tým Ládi Snopka, zápasy s ním byly vždycky vyhecované a kvalitní.

Máš mužstvo, proti kterému si s chutí zahraješ a naopak tým, který Ti vyloženě nesedí?

Rádi si zahrajeme s Jílovým, Rumburkem, Vilémovem nebo s Turbem. Tedy s týmy, které chtějí hrát fotbal. A nesedí nám týmy, které jedou pro body a s fotbalem to nemá mnoho společného (takových naštěstí moc není).

Už se pomalinku blížíš věku sálovkářské gardy, baví Tě ještě honit po hřišti mladší hráče?

A otázka na věk? Vendo, čas nezastavím, ale pořád je chuť ty mladý kluky pozlobit a prohnat a co neoběhám, musím odehrát hlavou.

Děkuji moc za rozhovor a těším se na naše vzájemné souboje v Krajské extralize.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník