Zprávy

Zápisky z cest Albína Sommerschuha

29.10.2012, 16:22 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

JK Trans Varnsdorf má za sebou své historicky první dvě utání v celostátní lize, která odehrál v dalekých Luhačovicích. Albín Sommerschuh byl a bude tak hodný a ochotný, že se s námi podělí o zážitky z mise v Luhačovicích a následujících klání Varnsdorfu v nejvyšší soutěži. Díky němu budeme mít pravidelné informace z jejich utkání v "celostátce". Tak tady vám předkládám první postřehy z úvodních zápasů.
Prudký déšť a sněhová metelice byly věrnými průvodci na naší historicky první cestě za premiérovými zápasy v 1.lize. Do dalekého Zlína cestoval náš tým s hodně okleštěnou sestavou. Z různých důvodů chyběli zkušení Jirka Beránek, Tomáš Jägr, Jiří Jägr, Míra Dostál a dlouhodobě zraněný Pepa Galbavý. Bohužel nedostali volno ani mladí hráči ze Slovanu Varnsdorf a tak se lepila sestava i z hráčů starších a také méně zkušených fotbalistů z Béčka.
Vyráželi jsme již v pátek a spaní jsme si zajistili v příjemném EuroPenzionu v
Holešově. Ubytování bylo slušné a čisté. Po noční cestě jsem padl do postele a probudil jsem se až ráno. Hůř na tom byl náš trenér Šiška, který při pohledu na soupisku měnil barvy jak chameleón a ještě ve dvě ráno chodil po chodbě. Po budíčku a snídani jsme se přesunuli do nádherné haly v Luhačovicích, která nás příjemně překvapila. Velká, prostorná, s velmi dobrým zázemím a slušnou restaurací.. Turnaj byl doprovázen spíkrem a atmosféra byla přátelská a na úrovni.
Naše zápasy běžely na ,,on-linu,, , tak je zbytečné, abych je zde přepisoval.. Pokud bych měl naše vystoupení shrnout, tak propadák to rozhodně nebyl, nicméně to bylo především o obraně a směrem dopředu nám chyběla kvalita. Rozhodčí pískali v pohodě. Jedna, dvě chyby možná byly, ale rozhodně jsem necítil, že by nás chtěl někdo poškodit.
Na cestu se nás vydalo 16. Jeli jsme mikrobusem +dvě auta. Mikrobus máme zdarma od sponzora a auta jeli za pohonné hmoty. Ubytování bylo se snídaní. Přesné náklady ještě nemáme spočítané, ale budou se pohybovat cca okolo 13.000,- Kč.
Příští týden vyrážíme do Jílemnice, kde hrajeme pouze jeden zápas s Brnem. Ve stejný den hraje v Libouchci i „Béčko“ Krajskou ligu, tak to bude organizačně pěkná hoňka. Zatím vše a za týden se zase ozvu. Alba


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník