Zprávy

Představuji vám nejlepšího obránce nedávného veteránského mistrovství - Zdeňka Chaloupku

16.10.2012, 16:35 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Jsem moc rád, že Vám mohu poskytnout povídání se Zdeňkem Chaloupkou, který je nejen vynikajícím fotbalistou a ve svém věku dělá těžkou hlavu nejednomu o generaci mladšímu soupeři, ale i výborným člověkem, jenž kolem sebe rozdává úsměvy a šíří dobrou náladu.
Na zářijovém veteránském mistrovství v Roudnici nad Labem byl členem děčínského týmu, který obsadil skvělé třetí místo, a navíc sám získal individuální ocenění - stal se nejlepším obráncem mistrovství.

Zdeňku, v září jsi se zúčastnil veteránského mistrovství klubů v kategorii 50+, které se konalo v Roudnici nad Labem. Jak sis to užil a jak mistrovství hodnotíš s odstupem několika týdnů?

Veteráni to je super hra je o fotbale a ne o běhání. Většina hraje hlavou, aby ušetřili síly a aby vydrželi do konce. Mistrovství mělo úroveň. Sice nepřijelo tolik účastníků, kolik očekávali, ale i tak to mělo vysokou kvalitu.

Sám jsi tam získal individuální ocenění jako nejlepší obránce turnaje. V první řadě Ti moc gratuluji a chtěl jsem se zeptat, zda-li toto ocenění na mezinárodním turnaji řadíš k největším úspěchům své přebohaté kariéry?

Děkuji za gratulaci. Určitě na mezinárodním turnaji to ocenění potěší myslím každého, ale bylo tam hodně kvalitních hráčů a musím tímto poděkovat Járovi Suchánkovi, že si mě vybral do týmu a týmu poděkovat, že mě přijal mezi sebe. Sám nikdy nic nedokážeš, když nefunguje tým.

Sálovku stále válíš v dresu Děčín – Nota. Kde bereš ještě motivaci honit se po palubovce s kluky, jímž bys mohl dělat tátu?

Tátu? Děti mám a vím, že hrají i starší než jsem já. Hlavně mě baví hrát a když se vyhýbají zranění a můžeš jít na plac, tak sám víš jaký je to pocit. Nepopsatelný!!!!!!

Máš nějaký recept na fotbalovou dlouhověkost?

Recept? Nemám, ale je to vše o zdraví o rodině a přátelích. Hlavně o tobě jestli chceš a nebo nechceš.

Můžeš nám napsat svůj sálovkářský životopis? Kolika týmy jsi za celou svou kariéru v sálovce prošel?

Sálovku jsem hrál v Kladně za tým Red Boys Kladno. Ještě se hrál líný míč Mladého světa s tím lepeným míčem. Pak jsem hrál za Hotel Kladno no a pak byla pauza, než jsem přišel do Děčína, kde mě vzali mezi sebe právě přátelé a kamarádi z FC Slovanka Děčín. Sálovku teď hraji za Notu Děčín. Potřebuji se přes zimu trochu hýbat, aby tělo nezlenivělo.

Máte s Notou vytýčený sezónní cíl? S jakým umístěním bys byl spokojen ty?

Nemáme cíl, ale jdeme na plac s tím, že chceme vyhrát, snad jako každý. Já, no samozřejmě první. Ale?

Děkuji Ti moc za rozhovor a do dalších sezón Ti přeji hlavně to zdravíčko a věřím, že se na palubovce budeme potkávat ještě hodně dlouho.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník