Zprávy

Češi na zlato z ME v Bělorusku nedosáhli

21.5.2012, 16:42 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Česká reprezentace sálovkářů v Běloruském Brestu ve finále ME podlehla Belgii 1:4 a tak se klukům na krku houpe stříbrná placka. Přestože to na zlatou nevyšlo, je druhé místo skvělým výsledkem, ze kterého se radujeme již počtvrté v historii. Teď je to navíc okořeněné postupem na Světové hry, které se uskuteční příští rok v Kolumbii. A náš reportér z dějiště ME Tomáš Fichtner si přidal ke zlatu z ME kategorie do 21 let, které se konalo v České republice, další skvělý úspěch v podobě již zmiňovaného stříbra v kategorii dospělých. Ještě jsem chtěl Tomášovi poděkovat za postřehy z dějiště ME a perfektní komentář k našim zápasům.
Zde je jeho pohled na finálový zápas:

Česká republika - Belgie 1:4 (1:1)

Na tento zápas, jsme se připravovali velmi důkladně, věděli jsme, že musíme hrát hodně odzadu a být co nejblíž u sebe v obranné fázi. Začali jsme velmi dobře a v první minutě se ujímáme vedení, když jsem po nacvičeném trestném kopu "trefil" Míru Rotta na zadní tyči a pro něho nebyl problém usměrnit míč do sítě, ale bohužel ještě v téže minutě Belgie vyrovnává po skvělé indivuduální akci. Celý poločas necháváme hrát Belgii a my se zaměřujeme na defenzivu s rychlým přechodem do protiútoku. Moc šancí v první půli nebylo a do kabin se jde proto za stavu 1:1.
Druhý poločas pokračuje ve stejném duchu jako probíhala první půle, kolem 33.minuty se zápas láme, Belgie má velký tlak, který bohužel neustáváme a inkasujem po tečované střele, otevíráme hru a Belgie zkušeně odskakuje na rozdíl tří gólů, ke konci zápasu ještě zkoušíme Power play, ale ta už také nic nemění na skóre a bohužel finále prohráváme 4:1. Nám nezbývá nic jiného než Belgičanům progratulovat k zaslouženému vítězství! Pro nás je stříbro skvělé, nikdo nevěděl jak na tom budeme, jelikož kádr se hodně obměnil a omladil. Ukázali jsme, že nemusíme mít do dalších let obavy a můžeme směle koukat do budoucnosti a zkusit se porvat o zlatou medaili v příštích letech. Cíl jsme splnili a to bylo dostat se do Kolumbie na Světové hry neolympijských sportů v roce 2013. To bude ohromná událost a další velká škola pro nás.

Díky za podporu, s pozdravem Tomáš Fichtner


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník