Zprávy

Česká reprezentace na ME v Brestu postoupila do finále

19.5.2012, 07:01 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Česká sálovka bude na Mistrovství Evropy v běloruském Brestu nejhůře druhá. K tomuto úspěchu vydatně přispívá i Tomáš Fichtner hrající na šampionátu ve výborné formě. Opět se jeho očima podíváme na semifinálovou výhru nad Katalánskem.

Česká republika - Katalánsko 2:1 (1:0)

Do utkání jsme šli s vědomím, že Katalánci na tom budou výborně individuálně, ale hůř takticky, takže základ všeho bylo dobré přistupování a včasné zavírání prostorů s rychlým přechodem do protiútoku. Kolem 10. minuty jsme šli do vedení po výborné akci O. Havrdy, který obešel 2 hráče a z 12 metrů zavěsil. Zbytek poločasu se dohrál bez nějakých větších šancí. Do druhého poločasu jsme vstoupili výborně a já sám jsem měl 2 velké šance, v jedné jsem trefil tyč a ve druhé mě vychytal brankář Katalánska. Po těchto šancích přišel trest v podobě vyrovnávací branky, kterou Katálansko vstřelilo z trochu přísně posouzeného přímého kopu, kde se krásně trefil z 12 metrů hráč Katalánska. V druhé půli probíhala na palubovce velká bitva, ve které Katalánci sbírali zbytečné akumulované fauly a to se jim stalo osudným, kdy ve 38. minutě po jejich šestém faulu rozhodl střelec dne O. Havrda a poslal nás do finále.
Musím říct, že Katalánsko udělalo velký pokrok od minulého mistrovství, na tomto turnaji bylo výborné a zaslouženě se dostalo mezi poslední 4 nejlepší mužstva Evropy.

Zítra (to je v sobotu 19.5.2012 od 16.00 hod.) nás ve finále čeká prozatím suverénní Belgie, která si dnes poradila s Ruskem. My ji určitě budeme chtít oplatit 2 roky starou porážku z minulého mistrovství Evropy v Rusku, kde jsme podlehli 5:4 v prodloužení. Držte nám palce !!


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník