Zprávy

ME v Bělorusku očima Tomáše Fichtnera

18.5.2012, 05:55 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Sálovkářské Mistrovství Evropy v běloruském Brestu je v plném proudu. Česká reprezentace se po dvou utkáních ve skupině a vítězném čtvrtfinále probojovala nejem mezi poslední čtyři týmy turnaje, ale zároveň si zajistila účast na Světových hrách v jihoamerickém Cali. Nás může těšit, že na mistrovství řádí v reprezentačním dresu děčínský odchovanec a rodák Tomáš Fichtner, který ve třech zápasech vstřelil již pět branek.
Tomáš mi bezprostředně po vítězství nad Slováky poskytl svůj pohled na dosud odehraná utkání České reprezentace:

Česká republika - Norsko 6:2 (3:1)

Po shlédnutí utkání Bělorusko - Norsko, jsme věděli, že nás čeká silový soupeř, který na tom není moc dobře takticky a to se i vyplnilo, jelikož každá nacvičená herní situace, o kterou jsme se pokusili nám vyšla. Z mého pohledu poklidné utkání, které jsme po celý zápas kontrolovali.

branky: Šnídl 2x, Netolický, Havrda, Srkal, Cieslar

Česká republika - Bělorusko 1:1 (1:1), na penalty 0:2

Věděli jsme, že domácí se na nás hodně chystají, chtěli nám vrátit 2 roky starou porážku ze zápasu o 3. místo z ME v Kaliningradu... V prvních 10 minutách na nás vlétli, ale ustáli jsme to bez úhony a po nacvičeném přímém kopu jsme se dostali do vedení. Domácí ke konci poločasu vyrovnali též po standartce. Druhý poločas byl vyčkávací, nikdo nechtěl udělat chybu a šancí bylo po málu. Nakonec to došlo do penalt, kde plusový bod získali domácí a my jsme tím pádem věděli, že ve čtvrtfinále půjdem na Slovensko.

Branky: Fichtner

Česká republika - Slovensko 5:3 (5:2)

Do utkání jsme vstoupili aktivně, vypracovali jsme si řadu šancí, ale nedařilo se nám je proměnovat a jak to tak bývá Slováci se z ojedinělé akce dostali do vedení. Naštěstí z rozehry hned vyrovnáme a za další minutu se dostáváme do vedení a tím pádem i do pohody a to jde vidět hlavně v následujících minutách, kde soupeři odskakujem na 5:1. Slovákům se podaří zkorigovat poločasový výsledek na 5:2. Druhý poločas se snažíme držet míč a nepůjčovat ho Slovensku, což se nám daří skoro celý druhý poločas, jen poslední 2 minuty se zbytečně dostáváme do problémů díky akumuovaným faulům a dovolujeme Slovensku korigovat na 5:3.

Branky: Fichtner 4x, Cieslar

Zítra (to je v pátek 18.5.2012) nastoupíme v semifinále proti Katalánsku od 17 hod. SEC. Držte palce !


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník