Zprávy

Předseda Ústecké sálovky hodnotí uplynulou sezónu

14.4.2012, 17:36 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Jak s odstupem času hodnotíte uplynulou sezónou a všechny tři soutěže?

Z pozice předsedy KŠSF ÚK si dovolím zhodnotit již 37. sezónu 2011/2012 jako velice vydařenou, ať již ze stránky přístupu družstev, vystupování a chování hráčů, či ze stránky kvality hry ve všech soutěžích, které jsme pořádali. A kvalita našich týmů se ukázala ve vrcholných turnajích ČFSF, kterých se zástupci z našeho kraje zúčastnili. V poháru ČFSF si skvěle vedl tým TURBA Děčín, ve Veteránech zisk stříbrné medaile a titul vícemistra ČR LIŠÁKŮ Jílové, třetí místo JK TRANS Varnsdorf v kvalifikaci o Celostátní ligu, mě naplňuje spokojeností a k vyslovení poděkování všem týmům. Poděkování zaslouží za svou nelehkou práci všichni rozhodčí, kteří se podíleli na řízení zápasů všech lig. Velice dobře pracoval celý krajský štáb, všichni jeho členové se podíleli na zdárném průběhu sezóny, poděkování zaslouží Václav Valštýn, který svými skvělými články zásoboval náš web a zasloužil se o skvělou propagaci naší sálovky. To samé lze říci o našich mediálních sponzorech, týdeníku Principu, Děčínském deníku a Rádiu Blaník. Poděkování patří našim sponzorům, DeCe Computers, ing. Pavel Kluvanec, Autocentru Jílové, panu Petru Lopušanovi a Czech Pan Varnsdorf, panu Albínu Sommerschuhovi. A v neposlední řadě chci poděkovat správcům hal v Libouchci, Varnsdorfu a Rumburku, za jejich vstřícný přístup a jednání.

Překvapil Vás nějaký jednotlivec nebo tým svými výkony v tom dobrém nebo i špatném světle?

V letošní sezóně o překvapení nebyla nouze. Ve skvělé fazóně se v extralize představil tým Varnsdorfu, který si po velkém boji silné trojky /Turbo, Jílové, Varnsdorf/ vybojoval první místo a postup do kvalifikace o Celostátní ligu ČFSF. Také Turbo a Jílové bojovali až do posledního zápasu o titul. Závěr ligy se výborně vydařil Tenisu Proboštov. Naopak zklamáním byly výkony Hezounů a Arsenalu. V 1. lize se překvapivě dařilo rezervě Varnsdorfu. Zisk prvního místa je opravdu velkým překvapením. A opět, zklamáním byl výkon rezervy Turba, na to jaký má kvalitní, kádr je umístění ve druhé polovině tabulky zklamáním. Ve Veteránech si plné absolutórium zaslouží Lišáci, Bělá a Varnsdorf. Co se týká jednotlivců, lze říci, že se v průběhu sezóny ukázalo, že po palubovkách běhá velká spousta výborných hráčů. Fotbalisté jako M. Huček, Ji. Beránek, Ja. Beránek, G. Čapek, M. Kočí, Z. Pekař, J. Murdych, V. Valštýn, V. Veselý, O. Barilla a mohl bych jmenovat další a další, ti všichni byly zárukou vysoké kvality našich soutěží.

Jak hodnotíte slavnostní zakončení sezóny v restauraci Na Kocandě?

Slavnostní zasedání u příležitosti zakončení 37. sezóny sálového fotbalu Ústeckého kraje, které se konalo v restauraci Na Kocandě, musí zhodnotit zejména vedoucí družstev, ale přesto si pár slov dovolím také já. Krajský štáb celou akci připravil s velkou pečlivostí, pozvání přijal a účastnil se předseda ČFSF ing. Milan Semmler, přišli sponzoři našich soutěží, kteří společně s předsedou KŠSF ÚK předávali krásné poháry a ceny pro nejlepší individuality. Také účast všech pozvaných byla na vysoké úrovni a celé slavnostní vyhodnocení a předání cen se neslo ve velice přátelské atmosféře všech zúčastněných. Ti kdož se vyhlášení nezúčastnili, mohou jen litovat. Poděkování patří majiteli restaurace Na Kocandě za velice pěkné prostředí a pohostinnost, které nám pro náš večer připravili.

Jak probíhají přípravy na novou sezónu?

Přípravy na novou 38. sezónu 2012/2013 jsou v plném proudu. KŠ pracuje na plné obrátky, zajištění pronájmu hal se mírně komplikuje tím, že zřejmě v Libouchci bude probíhat rekonstrukce haly, a tak je zahájení soutěží v této hale ohroženo a tak se jedná o pronájmu hal ve Varnsdorfu a Rumburku již v měsíci říjnu. Do konce dubna se musí registrovat všechna družstva a potom se sestaví jak krajská liga tak první liga a veteráni. Také probíhají jednání se sponzory našich soutěží a komise rozhodčích hodnotí a připravuje kádr rozhodčích pro novou sezónu. Takže, sotva skončila stará sezóna, již jsou v proudu přípravy na novou 38. sezónu 2012/2013.

Chystají se nějaké novinky pro nastávající sezónu nebo vše bude probíhat jako v uplynulé sezóně?

Pro novou sezónu se příliš novinek nechystá. Systém, který se nám osvědčil, nebudeme měnit, pouze se bude kosmeticky upravovat, aby všem vyhovoval, zejména družstvům, které se do nové sezóny přihlásí. A tímto bych chtěl všechny členy sálového fotbalu Ústeckého kraje, pokud mají nějaké připomínky, postřehy či nápady, aby kontaktovali členy krajského štábu a ten je může zapracovat do příprav pro novou sezónu. A na závěr chci všem sálovkářům popřát krásné léto a hodně sil do nové sezóny sálového fotbalu.

Děkuji za rozhovor a i Vám přeji mnoho chuti a elánu do příprav nové sezóny.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník