Zprávy

Turbo se zúčastnilo národního finále poháru České federace sálového fotbalu v Klatovech

10.3.2012, 22:05 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Turbo Děčín se jako vítěz Poháru České federace sálového fotbalu Ústeckého kraje zúčastnilo celostátního finále, které se uskutečnilo v Klatovech dne 10.3.2012. Nově vyhlížející klatovská sportovní hala přivítala osm účastníků tohoto turnaje, kteří byli rozděleni do dvou skupin. V „Turbácké“ skupině byl účastník celostátní ligy a pořadatel národního finále Trivel Klatovy, dále pak zástupce Krajské extraligy Jihočeského kraje Orth-Med České Budějovice a člen okresní klatovské ligy Kdejsmemohlibejt Klatovy. Zde vám přináším svůj pohled na naše zápasy.
Dle papírových prognóz měl být hned náš první zápas s Orth-Med České Budějovice soubojem o postup ze skupiny. Do utkání jsme vstoupili aktivně a ujali se vedení, ale pak se osmělil i soupeř a postupně přebíral otěže zápasu. Ještě do poločasu otočil skóre na 2:1 ve svůj prospěch. Druhá půle byla naším nejhorším vystoupením na turnaji, kdy jsme místo snahy o vyrovnání nabízeli po svých hrubých chybách protihráčům rychlé brejky, které Budějovice využívaly. Nutno dodat, že soupeř byl kvalitní a na turnaji se dostal až do finále, kde podlehl Adrii Nový Bor. Utkání jsme prohráli v poměru 2:6, naše branky vstřelili Jakub Murdych a Václav Valštýn.
Druhé střetnutí s favoritem skupiny – Trivelem Klatovy, byl z naší strany o poznání lepší. Bojovali jsme, soupeře občasně zatlačili na jeho půli a hráli jsme vyrovnanou partii. Opět jsme se dostali do vedení, ale Trivel stačil do poločasu vyrovnat. Na začátku druhé půle jsme podruhé inkasovali a soupeř se zatáhl a začal hrát na brejky. Většina druhé půle se odehrála na polovině Klatov, ale nám se již nepodařilo skórovat. Naopak v poslední minutě Trivel upravil na konečných 1:3 v náš neprospěch, když o jedinou naší branku se překrásně zasloužil Emil Gurega.
Jelikož České Budějovice porazily Kdejsmemohlibejt Klatovy, byl náš souboj s tímto soupeřem už jen soubojem o prestiž. Nechtěli jsme z turnaje odjíždět s prázdnou, toto si ovšem řekli i Klatovští a záhy se ujali vedení. Ještě do poločasu jsme zvedli hlavu a skóre otočili na 2:1. V druhé půli jsme přidali další branku, ale pak jsme iniciativu přenechali Klatovům. Naštěstí pro nás své šance nevyužily a my přidali další branku. V předposlední minutě soupeř korigoval výsledek, ale ještě v téže minutě jsme šli opět do tříbrankového vedení a celkově vyhráli 5:2. Úspěšnými střelci našeho týmu byli Václav Valštýn, Pavel Doksanský, Jakub Murdych, Dan Meduna a Jiří Hloušek. V tabulce skupiny jsme skončili na třetím místě a nepostoupili.
Hlavně pro naše mladé hráče to byla velká zkušenost, která se jistě odrazí v jejich další práci. Ještě bych chtěl všem hráčům poděkovat za vzornou reprezentaci našeho týmu i ústecké sálovky.
Sestava Turba: Petr Čapek – Emil Gurega, Jiří Hloušek, Karel Růžička, Luboš Janoušek, Pavel Doksanský – Jakub Murdych, Dan Meduna, Petr Šupka a Václav Valštýn.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník