Zprávy

Albínův pohled na dramatickou koncovku Dece Computers Extraligy Ústeckého kraje

6.3.2012, 16:33 | vložil: Václav Valštýn

S Albínem Sommerschuhem jsem během této sezóny udělal rozhovor, ve kterém uvedl, že ambice jeho týmu, tedy JK Trans Varnsdorf, jsou vysoké. Věděl, o čem mluví a jakou mají jeho kluci formu, protože na konci extraligového finiše zvedl ruce nad hlavu a mohl se poprvé radovat z krajského titulu.
Nyní Vám přináším Albínův pohled na poslední a rozhodující extraligové kolo a musím ocenit i jeho chválu na stranu soupeřů.
Nutno dodat, že JK Trans Varnsdorf si vítězstvím v krajské extralize vybojoval právo účasti v kvalifikaci o celostátní ligu, kterou využije a kvalifikace se zúčastní.

Je radost hodnotit zápasy s vítěznou tečkou v podobě mistra. Nehráli jsme zdaleka v optimální sestavě a přesto jsme uspěli. Zranění nejlepšího střelce soutěže Jardy Beránka a Josefa Galbavého, ke kterým se přidal Tomáš Jágr, jenž nedostal v Oppachu povolení, byl hodně tvrdý předfinálový oříšek. O to větší radost mám, že kluci, kteří nastoupili, dřeli, jak jsem je ještě neviděl. Především bojovnost Marcela Mikoláška v jeho letech byla neuvěřitelná, stejně jako jistota brankáře Petráka, který mě tak zklamal při minulém turnaji. Jiří Jágr a Honza Rada dokázali, že se z nich stávají opory "Jékáček", kterou už je dlouhá léta Michal Fritzsche. Vítěznou branku vsítil Jirka Beránek, který jenom potvrdil, jak důležitým hráčem pro náš tým je. K dobrému výkonu a konečnému úspěchu však přispěli všichni a to hlavně proto, že hráli jako tým.

Oba naši soupeři, Jílové i Turbo Děčín, přispěli k vyvrcholení letošního ročníku a dovoluji si jim vyseknout hlubokou poklonu. Pro tyhle zápasy se sálovka hraje a byla to pastva pro oči všech přítomných diváků. Zklamání hráčů Turba a jejich fanoušků bylo velké. Stejně jako my, nikdy titul nezískali. Vyhrát může pouze jeden, což zní jako fráze, ale jak bolestná může být, ví každý, kdo sportoval. Přesto si dovolím tvrdit, že se Turbo dočká a pokud bude podávat stejné výkony, jako předvedlo v rumburské hale, bude to hodně brzy.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník