Zprávy

Otevřený dopis předsedy LK Martina Štancla panu Jiřímu Karhánkovi, redaktoru internetového portálu Jihočeského futsalu

23.2.2012, 08:27 | vložil: Roman Barilla zobrazit foto


Abychom byli objektivní, po uveřejnění článku "Podvod v celostátní lize?" z webu JČ futsalu od p. Jiřího Karhánka, uveřejňujeme i reakci na něj od předsedy ligové komise p. Martina Štancla. Každý nechť si na základě faktů uvedených v obou článcích udělá vlastní obrázek sám.převzato z webu federace: www.futsal-salovyfotbal.com


Otevřený dopis od Martina Štancla adresovaný panu Jiřímu Karhánkovi, redaktoru internetového portálu Jihočeského futsalu - www.futsal-jc.cz

Vážený pane Karhánku,
se zájmem jsem si přečetl váš článek na Vašem portálu www.futsal-jc.cz, ve kterém popisujete situaci ohledně potrestání hráče SF Trivelu Klatovy, Martina Jandy. Vzhledem k tomu, že se zde dopouštíte mnoha dezinformací, dovolte mi, abych některé věci uvedl na pravou míru.

Váš článek je v podstatě rozdělen na dvě části. V té první seznamujete veřejnost se způsobem, jakým pracovala Disciplinární komise. V té druhé využíváte nastalé situace a kritizujete moji činnost ve srovnání s prací mého předchůdce pana Vlnatého.

K první části nemám co říci. Pouze zde totiž kopírujete rozhodnutí Disciplinární komise, včetně příslušných článků. Proto si každý může ověřit, že tato rozhodnutí jsou založena na platných řádech. Jestliže si s tím dáte trochu práce, zjistíte to jistě taky. Správně se ptáte, kdy byla přátelská utkání nahlášena. Na to vám odpovídám, že ve středu 15.2. 2012. Všechny dokumenty týkající se odehraných přátelských utkání jsou taktéž k dispozici u příslušných orgánů federace. Tolik fakta, svůj názor na celou situaci připojuji na konci dopisu.

V části druhé spojujete mě jako předsedu Ligové komise s ovlivněním tohoto případu u Disciplinární komise, dále pak se změnou delegáta na utkání Polička – Prachatice, či s tím jak bude delegátův zápis z uvedeného utkání vypadat a z mnoha dalších věcí.
Dovoluji si vám oznámit novinku letošní sezony. Předseda Ligové komise již neovlivňuje všechny ostatní komise, nedělá nominace jednotlivých delegátů a nezasahuje delegátům do jejich hodnocení příslušných rozhodčích a popisu situací. Nemá svého Harvalíka, kterého by posílal na zápasy svého mužstva, nezastaví činnost rozhodčímu, který vyloučí hráče jeho klubu, či delegátovi, který nehodnotí rozhodčí dle jeho představ, zkrátka a dobře neovlivňuje dění v ostatních komisích a ve federaci více, než mu to jeho postavení a funkce dovoluje. Chápu, že to pro vás může být novinka, ale ČFSF se neopírá o práci jednoho či dvou lidí, ale mnoha nezávislých členů a komisí.

V minulosti jsem kritizoval spojení předsedy kraje, hospodáře, předsedy Ligové komise, člena VV s týmem, ke kterému se oficiálně nehlásí. Za tím si stále stojím. To, za co kritizujete vy mě, jsem již vysvětloval. Dnešní Ligová komise je založena na zástupcích jednotlivých družstev, ke kterým se hrdě hlásíme. Domnívám se, na rozdíl od vás a pravděpodobně i svého předchůdce, že Ligová komise slouží k servisu ligovým klubům, proto považuji za přínosnější, když jsou členy vedoucí jednotlivých družstev, kteří s Celostátní ligou přicházejí do kontaktu každý týden, než např. ve svém oboru jistě dobrý IT specialista z Děčína, který ale za rok neviděl jediný zápas.

Jsem rád, i když jsem vás tam neviděl, že máte informace z Grémia ligových klubů konaného v dubnu 2011 v Jilemnici. Nemluvil jsem tehdy o Ligové komisi, ale skutečně jsem zde říkal, že delegát Harvalík neplní své povinnosti a nezadává na federační webové stránky komentáře k utkáním včas. Ano, já jsem zadával propozice a rozlosování do federačního webu 7.2. 2012, ale pouze a jen z důvodu archivace dokumentů. Družstva jsem obeslal 22.6. 2011.
Jestliže mé jednání veřejně kvalifikujete jako promyšlený podvod, měl byste to umět doložit.

Každý klub a jeho vedoucí jistě studuje příslušné řády, proto se s příslušnými návrhy, co mohly udělat kluby Prachatice a Větřní, prosím obraťte na jejich představitele.

Oceňuji vaše detektivní schopnosti, ale „korupcí to tady rozhodně nesmrdí“. Vše proběhlo dle výkladu Disciplinární komise a bylo také řádně uveřejněno s konkrétním odůvodněním viz začátek vašeho článku.

V osobní rovině chápu vaše rozhořčení a souhlasím s tím, že trest by měl být odbyt, tak jak to je myšleno tzn. v dané soutěži v mistrovském utkání. Tímto tedy přiznávám svoji chybu jako vedoucího družstva a jsem připraven za to nést odpovědnost. Po skončení soutěže proto na Grémiu ligových klubů nabídnu svoji rezignaci.

S pozdravem Martin Štancl, předseda Ligové komise

P.S. O vašem článku jsem se dozvěděl od naší Tiskové komise, která funguje skvěle a denně zjišťuje nejnovější informace ze světa futsalu. Díky tomu jsem mohl velmi rychle zareagovat, protože stránky vašeho sdružení nenavštěvuji. Kdysi jsem se učil, že novinářská práce je založena na práci s nezávislými zdroji a jejich kontrole. Obávám se, že vy tak nepostupujete. Nevím, zda jste o vyjádření požádal kolegu Němečka, ale mě rozhodně ne. Považuji za elementární slušnost, jestliže někoho ve svém článku nazvete strůjcem podvodu, nechat dotyčného se k celé záležitosti vyjádřit, zejména když své tvrzení nemůžete ani v nejmenším dokázat. V případě, že vám bude i nadále „mnoho nejasného v letošním ročníku Celostátní ligy“ mě prosím před tvorbou podobného článku kontaktujte.


Pozn. Tiskové komise - celý článek pana Karhánka najdete na jihočeském webu v odkazu http://www.futsal-jc.cz/index.php?str_id=13&id_pod=&id_pod2=&id_zpr=3089


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník