Zprávy

Rozhovor s kluky z týmu FC Nica Rumburk

22.2.2012, 18:51 | vložil: Václav Valštýn

Původně jsem se domluvil na rozhovoru s Radkem Šottem, ale nakonec mu s odpověďmi pomáhal Michal Vyskočil. Určitě Vás zajímá, co jsou Ti mladíci v růžových dresech vlastně zač. Snad jejich povídání odkryje trochu ze zákulisí FC Nica Rumburk.

FC Nica Rumburk je poměrně mladým týmem v Ústeckém kraji. Můžeš nám trochu přiblížit Tvoje mužstvo, jeho vznik a začátky?

Ano, oproti ostatním týmům jsme opravdu mladý tým, nejstaršímu hráči je 26 a nejmladšímu členovi 18. Chodili jsme si jako parta kluků v letě zahrát pravidelně fotbálek, až nás jednou u skleničky napadlo, podívat se na intrenet, zda je možné se přihlásit do nějaké soutěže na sálovku, či futslal, abychom nechodili stále hrát jen tak a hned ten večer jsme se dovolali panu Jedličkovi, který nám oznámil, že mu jeden tým na poslední chvíli odřekl účast v novém ročníku a druhý den jsme byli registrovaní. Ač jsme nestihli 1.kolo kvůli právě pozdní registraci, tak i přesto jsme dokázali hned 1.rok postoupit a to celkem jednoznačně, když jsme prohráli jen jednou, za celou sezonu. Začátky byli všelijaké, nevěděli jsme, co máme čekat, ostatní nevěděli, co jsme zač my, neznali jsme pořádně pravidla a jaký jsme udělali na každého první dojem, když jsme vyběhli v komplet růžových dresech, asi nemusím popisovat :-)

Jak zatím hodnotíš Vaše působení na sálovkářských palubovkách a jak se Ti líbí průběh této sezóny z pohledu Vašeho týmu?

Myslím si, že na to, že hrajeme teprve čtvrtý rok, tak můžeme být nadmíru spokojeni, podařilo se nám dvakrát postoupit a teď jsme se báli bojů a přežití a vypadá to, že i tady uhrajeme klidný střed. I když je pravdou, že i tady jsme mohli pomýšlet výš, ale bohužel některé zápasy a některé body jsme si ztratili sami, svou nedisciplinovaností, nebo zbytečnými chybami, ale nutno říct, že na některé týmy ještě ZATÍM stále nemáme.

Je krajská extraliga konečnou metou nebo máte ještě vyšší ambice třeba postoupit do celostátní soutěže?

V tomhle je to trochu težší…samozřejmě ani extraligu není úplně lehké vyhrát, ač věřím, že se nám to brzy povede…určitě by jsme se nebránili si zkusit zahrát baráž. Je jasné, že pak už je to úplně o něčem jiném, ale samozřejmě i na tohle téma občas padne slovo u skleničky. Nebránil by se určitě nikdo, ale nejdřív musíme vyhrát extraligu ;-)

Vidím ve Vašem mužstvu samé mladé hráče. Jsou to jen sálovkoví specialisté nebo jako spousta hráčů v jiných klubech se věnují i velkému fotbalu?

U nás není žádný sálovkový specialista ale všichni jsme fotbalisti…Převážně z FK Rumburk, včetně obou golmanů, když z druhého jsme tady udělali hráče. Máme štěstí, že je nás opravdu dost „sálovkářů“, tak se nám na fotbale snaží vyhovět i v přípravě a nezakazují nám, že žádná sálovka nebude, že bude přátelák, ale naopak, v sobotu máte sálovku, zápas je na neděli.

Jste kamarádi i mimo fotbal? Pořádáte i jiné společné akce jako třeba společné dovolené, společné večeře s přítelkyněmi nebo jiné aktivity?

Určitě nás ta sálovka spojuje víc, než fotbal a jsme hodně velcí kamarádi i mimo. Společně se podílíme na pořádání letního turnaje v minikopané. Chodíme společně skoro každý víkend na drink s přítelkyněmi, po každém kole malá oslavička bez přítelkyň :-) , občas podnikáme společně výlety, aspoň část týmu a rivalitu mezi sebou krotíme skoro každý týden u turnaje na FIFA. Mimo hřiště jsme opravdu parta, jen škoda, že to neumíme přenést na hřiště, kdy se dokážeme rozhádat, urážet, nepomáhat si a to je to, co nám hodně škodí. Snad je to mládím a do budoucna to vypilujeme.

Děkuji za rozhovor a do budoucna přeji mnoho nejen fotbalových úspěchů.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník