Zprávy

PODVOD V CELOSTÁTNÍ LIZE? (převzato z webu Jihočeského sdružení futsalu)

22.2.2012, 16:30 | vložil: Roman Barilla zobrazit foto


zdroj: www.futsal-jc.cz
autor: Jiří Karhánek


Letošní ročník celostátní ligy, ve které hrají také dva jihočeské celky, přinesl řadu zajímavých příběhů a tak jsme se rozhodli, že se o jeden z nich s vámi podělíme. Týká se hráče Martina Jandy, který v prvním čtvrtfinále CL obdržel modrou kartu a tak Disciplinární komise nemohla učinit jinak a vydala následující rozhodnutí:

Zastavení činnosti
12.2.2012, 18:38 | vložil: Jaroslav Němeček
Martin Janda z družstva SF Trivel Klatovy potrestán zastavením činnosti na 1 soutěžní utkání (číslo 116, druhé čtvrtfinále) nepodmíněně za diskvalifikaci MK po udělení dvou ŽK - bez zápisu.


Netrvalo ale dlouho a přišla další informace, nad kterou se mírně řečeno zatajil dech (mj. i nad tím, že kvůli tomu pan Němeček vstával v sobotu po sedmé hodině):

Uvolnění činnosti
18.2.2012, 07:31 | vložil: Jaroslav Němeček
Martin Janda "C" z družstva SF Trivel Klatovy odstál svůj trest ( 1 SU nepodmíněně ) v pátek 17.2.2012 v oficiálním ohlášeném přátelském utkání , proto je jeho činnost dle DŘ , kapitoly VI. , článku 5 s okamžitou platností uvolněna.


Že se vám zdá divné, že mohl hráč Janda odstát svůj trest na soutěžní utkání č. 116 v utkání přátelském? Inu divné to je, mohli bychom se dokonce ptát, kdy byl tento přátelák ohlášen a komu. Nicméně disciplinární komise a její předseda Jaroslav Němeček si svůj „omyl“ následně uvědomili a vydali další rozhodnutí:

Revokace rozhodnutí
20.2.2012, 18:59 | vložil: Jaroslav Němeček
Disciplinární komise ČFSF revokuje své rozhodnutí ze dne 18.2.2012 o uvolnění činnosti hráče Martina Jandy z družstva SF Trivel Klatovy "C".


Mezitím se ale stala důležitá věc. Utkání 116 proběhlo a Martin Janda v něm nastoupil, jak si ve výsledkové databázi můžeme snadno ověřit. Můžeme se tedy ptát dále – je pan Němeček opravdu tak hloupý? Kdy si tedy Martin Janda odpyká svůj trest? V prvním, tedy ne tolik důležitém, utkání příštího ročníku? Jak se vůbec může něco takového stát?

Pokud se vám zdá, že tu něco smrdí, cítíte správně. Martin Janda je hráč Trivelu Klatovy. Týmu, jehož vedoucí Martin Štancl je od této sezóny předseda Ligové komise. Ano, je to ten Martin Štancl, který ještě před rokem komentoval a kritizoval každé rozhodnutí bývalého vedení ČFSF. Upozorňoval na spoustu věcí, z nichž tou kardinální bylo propojení bývalého předsedy LK Luboše Vlnatého s týmem Prachatic. Teď, když je on jako předseda LK propojen se svým týmem, už to nevadí. Také mu vadilo občasné pozdní zveřejňování dokumentů LK na stránkách ČFSF. Teď, když může celou věc napravit, dělá to tak, že rozpis základní části a propozice CL vloží do zpráv LK na webu ČFSF 4.2.2012, tedy v den, kdy základní část měla na programu poslední dvě kola. Vůbec s informovaností má pan Štancl značné problémy. Je s podivem, s jakou tichostí byl změněn delegát na utkání Polička – Prachatice v předvečer zápasu. Proč se to neobjevilo v aktualitách, ale nenápadně ve zprávách Komise rozhodčích? Aby si toho nikdo nevšiml? Nebo snad tato narychlo upečená změna měla nějaký účel? Dočteme se například ve zprávě delegáta o tom, jak fungovala pořadatelská služba v Poličce během druhého čtvrtfinále? Zkrátka a dobře, je mnoho nejasného v letošním ročníku Celostátní ligy.

Tak tenhle povedený filuta, pan Štancl, si tímto podvodem a s nápomocí pana Němečka zajistil neoprávněnou účast svého hráče Martina Jandy ve druhém čtvrtfinále proti Zlínu. Ano, ani Martin Janda neodvrátil vyřazení svého celku. To ale na tom, že šlo o dobře promyšlený podvod, nic nemění.

Také můžeme zalitovat, že podobný nápad neměli například Bombarďáci Větřní, kterým pro rozhodující zápasy o postup do čtvrtfinále CL chyběl potrestaný klíčový hráč Rudolf Weinhard. Shodou okolností jeden z těch klíčových zápasů Větřní hrálo proti Trivelu Klatovy, týmu Martina Štancla. Stačilo odehrát tři přáteláky a Weinhard mohl hrát. Nebo to takhle mohly udělat Prachatice po prvním čtvrtfinále a smazat tresty hráčů Bednára a Růny (pravda, tady by těch přáteláků muselo být pět, ale to na věci nic nemění).

Zkrátka a dobře, nepěkně to tu smrdí korupcí. Někdo by za toto měl být potrestaný, ale těžko říct, zda se k tomu někdo odhodlá? Přesto, možná naivně, očekáváme, že Martin Štancl a Jaroslav Němeček po tomto odstoupí ze svých funkcí. Otázkou je i trest pro Klatovy. I když ten by musel vynést Jaroslav Němeček ...

Dostupné informace naleznete na www.futsal-salovyfotbal.com v sekci Výsledky a Zprávy komisí/Disciplinární komise. Kdyby je snad někdo chtěl dodatečně upravovat, příslušné printscreeny pochopitelně máme k dispozici.

Tímto také dáváme svolení Tiskové komisi ČFSF ke zveřejnění tohoto článku na oficiálních stránkách ČFSF (pochopitelně bez jakýchkoli úprav a komentářů) a věříme, že tak bezodkladně udělá.

Zdroj obrázku: http://www.f-mobil.cz/t-mobile-telefony.html


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník