Zprávy

Pár vět pro seznámení s týmem Metalliga Proreka cz o.s. Teplice

13.12.2011, 23:57 | vložil: Václav Valštýn

Ač již tým Metalliga Proreka cz o.s. Teplice hraje v našich soutěžích třetí sezónu, většina z ostatních týmů neví, co jsou ti Tepličáci zač. Z tohoto důvodu jsem oslovil vedoucího týmu Metalligy Lukáše Maršálka, aby široké veřejnosti trochu osvětlil historii tohoto teplického týmu. Jsem rád, že sympaťák Lukáš mi zodpověděl několik dotazů. A teď již vím, že je dalším, ze zarputilých sálovkářů, kteří tento sport mají rádi.

Lukáši, před několika lety jste začali nastupovat v děčínských ligách. Hráli jste před tím sálovku v Teplicích, někde jinde nebo jste nebyli nikde registrovaní?

Sálovku jsme od svého prvopočátku hráli v Teplicích v krupské hale. Začínali jsme již na střední škole v týmu Gymnázium Teplice. Byly to 90. léta a my se utkávali i s týmem Metalligy Teplice, netušíc, že za pár let budeme právě v tomto týmu působit jako základní členové v Děčíně. Po maturitě se naše sálovkářské cesty rozešly, ale po několika letech jsme se k sálovce vrátili právě do týmu Metalligy Teplice. Vše probíhalo pod záštitou KŠSF ÚL.


Jak hodnotíš Vaše sálovkářské vystupování v děčínských ligách a jak hodnotíš úroveň sálovky v těchto ligách?

Myslím, že se určitě nemáme za co stydět. V posledních 2 ročnících jsme až do posledního turnaje bojovali o případný postup, takže jsem spokojen. Vzhledem k tomu, že v Děčíně má sálovka dobré organizační zázemí a dlouhou historii, nemůže být kvalita týmů zásadně jiná. Podle mého názoru je kvalita mužstev i vedení sálovky na velmi vysoké úrovni.


Jak se Tvému týmu líbí „výlety“ za sálovkou Varnsdorfu?

Ve Varnsdorfu jsme byli zatím pouze jednou a chystáme se tam ještě na poslední turnaj sezóny. Máme připravený na tuto cestu mikrobus „Bizona“, kterým se tam dopravíme. Myslím, že si cestu řádně užijeme i díky tomu, že tímto turnajem zakončíme ročník 2011/2012 a budeme schopni všechno společně probrat již na cestě do Teplic :-]

Nenašla by se v Teplicích hala, kde by se dal odehrát nějaký ten turnaj?

Co se týče teplického zázemí, tak zde je vše připraveno skoro výborně. Jsou zde 2 multifunkční haly, kde se sálovka dá hrát. Je to hala v Krupce a nově i na Stínadlech, kde svoje zápasy sehrává ligová FC Balticflora Teplice. Horší je však nájem za tyto haly. Cenově dostupnější je hala v Krupce, tam se však plně rozjel florbal a hala je jím plně vytížena. Nová hala na Stínadlech je oproti hale v Libouchci ekonomicky nedosažitelná.


Metalliga PROREKA CZ Teplice o.s. je název Vašeho sponzora nebo jak tento název vznikl?

Za tuto otázku jsem velice rád. Historie klubu Metalliga sáhá až do roku 1986, kdy se nadšenci sálovky a rockové muziky rozhodli, že založí svůj vlastní tým. Původní název byl BRAZIL Teplice, který se následně vystříbřil na dnes známý Metalliga Teplice (1988). Svůj nynější formát názvu mužstvo získalo až s příchodem našeho sponzora distribuční firmy s PHM firmy PROREKA CZ, která nám naší zálibu dotuje. Tato změna je datována s naším příchodem do Děčína. Občanským sdružením se pak klub stal v roce 2008.

Už jste si našli mezi soupeři tým, který vyloženě není Vaším oblíbeným, nebo mužstvo, na které se dopředu těšíte?

Ano, z pohledu statistik je to tým Sokolu Bělá, se kterým se nám výsledkově dlouhodobě nedaří, ačkoli předvedená hra tomu většinou neodpovídá. Myslím si však, že na tyto zápasy se také nejvíce těšíme a nejvíc o něm dopředu hovoříme a probíráme, kam tentokrát budeme zkoušet mířit :-]


Máš pro svůj tým vytyčený cíl, že např. do tří let se musí dostat do krajské extraligy, nebo hrajete takříkajíc proto, abyste si udělali žízeň a měli v hospodě o čem povídat?

Popravdě si už nedokážu představit, že bychom hráli jinde než v Děčíně, ačkoliv jsme z Teplic. Mým cílem je přijet si zahrát sálovku, odpočinout si od každodenních stresů, pobavit se, setkat se s kamarády a ve zdraví a s dobrým pocitem se vrátit domů. Pokud k tomu všemu budeme hrát do 3.místa v jakékoliv soutěži, budu nadmíru spokojen.

Závěrem bych rád poděkoval všem v čele s Jirkou Jedličkou, kteří se na chodu sálovky v Děčíně podílejí. Ihned v první sezóně jsem pochopil, že je zde zázemí, které v Teplicích chybí. Všichni, co za chod sálovky v Děčíně ručí, vykonávají profesionální práci a za to jim patří velký DÍK.

I já děkuji za rozhovor, přeji Tobě, tvým spoluhráčům a Vašim rodinám šťastné prožití svátků vánočních a vše nej do nového roku.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník