Zprávy

Povídání s Janou Vitáskovou, zpravodajkou Rádia Blaník, nejen o sportu

8.12.2011, 23:40 | vložil: Václav Valštýn

Naše sálovkářské soutěže jsou v plném proudu a většina z nás sleduje umístění svých týmů v tabulce. V tomto adventním čase jsem oslovil paní Janu Vitáskovou, zpravodajku Rádia Blaník, aby trochu odlehčila naše myšlenky. Sympatická a stále usměvavá paní Jana byla mou žádostí o rozhovor podle svých slov překvapená, poněvadž je zvyklá otázky spíše pokládat, ale našla si chvilku a popovídala si se mnou nejen o sportu. Na tomto místě musím podotknout, že díky paní Janě Vitáskové se o našem sportu každý týden dovídá široká posluchačská veřejnost. A za to jí patří náš velký dík.

Máte vůbec v předvánoční čas, kdy je v našem regionu spoustu nejrůznějších akcí, také na přípravu svých vlastních vánoc?

Začínám už v září, ale stejně vždycky všechno doháním na poslední chvíli.

Být rozhlasovou zpravodajkou je časově náročné, jak se dá skloubit práce, rodina a volnočasové aktivity?

Jedině tak, že neodděluju volný čas od pracovního. Návštěva divadla, vernisáží, výstav, sportovních akcí je vždy i pracovní…

Jaký máte vztah k fotbalu?

Teď právě „aktivní“. Šestiletý syn začal chodit na tréninky, tak ho občas doprovázím a sdílím jeho nadšení. Sleduju dění v FK Teplice (z pracovních důvodů), a teď i v sálové kopané v kraji.

Provozovala jste aktivně či jen rekreačně nějaký sport nebo jste spíše zaměřená jiným směrem?

Vždy a stále jen rekreačně. Lyžování, bruslení, cyklistika, plavání, vodáctví, turistika… teď zkouším přidat kolečkové brusle a tenis.

Vím, že máte syna. Vedete ho ke sportu, kultuře nebo jej necháváte, ať si jde svou vlastní cestou?

Viz odpovědi výše. Začíná s fotbalem, naučili jsme ho lyžovat, bruslit, plavat, jezdit na kole a chodit na turistické výšlapy. Vlastně od narození se přirozeně s námi všeho zúčastňuje. Takže na vernisáže jezdil už v kočárku, chodíme společně i do divadla, kina, na koncerty.

Jaké to pro Vás je, když Vám fušuji do řemesla a Vy teď stojíte na druhé straně mikrofonu?

Příjemná změna.

Chtěl bych Vám na našich stránkách moc poděkovat, protože díky Vám se dostala naše sálovka do Rádia BLANÍK a jeho prostřednictvím do podvědomí širší veřejnosti. Chcete našim čtenářům něco vzkázat?

Přeju všem hodně zdraví nejen v novém roce, ale pokud možno stále. Ať vám to kope při sálovce a šlape v životě.

Děkuji za rozhovor.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník