Zprávy

Kličky Tomáše Fichtnera z Děčína až do reprezentace

21.10.2011, 16:30 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Tomáš Fichtner je v současnosti asi nejznámějším děčínským sálovkářem. Ještě nedávno nás obehrával v dresu FK Snopek Děčín v halách v Libouchci, Varnsdorfu či Rumburku, a prokličkoval se přes reprezentaci do 21 let, nejlepší tým celostátní ligy Chemkomex Praha až do reprezentačního A mužstva. Pohodový kluk, který nezapomněl, odkud se do "repre" dostal, si hned našel čas, aby mi zodpověděl pár otázeček.

Tomáši, vzpomeneš si ještě na sálovkové začátky v Děčíně?

Ano jistě, začínal jsem v nějakých 18 letech v mužstvu Ládi Snopka – FK SNOPEK DĚČÍN.

Máš tu spoustu známých a kamarádů, kopneš si ještě s nimi?

V letních měsících se snažím objíždět s kluky právě z Děčína co nejvíce turnajů, občas když jsem i přes víkend v Děčíně, tak si jdu zatrénovat s nějakým týmem, když je zrovna čas.
Ty kluky znám řadu let a chybělo by mi, kdyby se s nimi nestýkal.

S klubu krajské extraligy si se dostal do reprezentace do 21 let. Co se Ti tou dobou honilo hlavou?

Tohle byla zásluha Ládi Snopka a pana Jedličky, kteří měli vybrat některé mladé hráče do prvního kempu reprezentace do“ 21“ let. Moc šancí jsem tomu nedával, přeci jen se nás na začátku sešlo nad 30 hráčů, hodně kluků bylo z celostátní ligy, kteří měli řadu zkušeností, ale když už jsem tam byl, tak jsem se chtěl poprat o místu a nakonec to vyšlo.

Pak si se stal mistrem Evropy hráčů do 21 let, přestup do týmu Chemkomex Praha, to byl raketový vzestup mladého sálovkáře z Děčína?

Přesně jak říkáš, raketový vzestup, ten rok byl zlomový pro mou sálovkářskou kariéru, nic takového jsem ani nečekal. Velký zážitek pro mě se stát mistrem Evropy, z toho vzešel i přestup do Chemcomexu Praha, to je vlastně nejlepší sálovkářský klub v ČR, který už to řadu let prokazuje i na pohárech po Evropě a následně nominace na mistrovství Evropy s reprezentačním A mužstvem, ten rok se vážně povedl.

Už si rovněž v áčkové reprezentaci. Jsi stabilním členem reprezentačního kádru?

Mám za sebou mistrovství Evropy v Rusku a MS v Kolumbii, takže doufám, že nějaké místo už jsem si vydobyl, ale je jasné, že to musím prokazovat výkoností.

Jak se Ti vlastně líbí v Praze a v klubu?

V Praze se mi velice líbí, je to něco jiného než být v Děčíně, je tu řada možností jak se zabavit, ze začátku mi hodně pomohl klub (A.Štorc – trenér CCE a reprezentace a M. Semmler – prezident CCE), nemám si na co stěžovat, kluci jsou super, není žádný problém.

Vím, že jste si nedávno přivezli z Ruska velký klubový úspěch?

Přivezli jsme stříbrné medaile z Ligy Mistrů je to velký úspěch, ale doufali jsme, že by mohlo už vyjít to zlato a opět to nevyšlo. Pokusíme se to napravit příští rok, kde finálový turnaj bude v Otrokovicích, což je nejlepší možnost pro nás, hrát doma v České republice.

Začíná celostátní liga, jaké má Tvůj klub ambice a jaké máš Ty své osobní cíle?

My jiné cíle než vyhrát celostátní ligu mít nemůže a doufáme, že se nám podaří vyhrát zmíněná LM v Otrokovicích. Mé ambice jsou co nejvíce pomoci týmu v těchto cílech a co se týče reprezentace, tak se dostat do konečné nominace pro mistrovství Evropy v Bělorusku, kde budeme obhajovat bronzové medaile.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník