Zprávy

Povídání z Varnsdorfu

14.10.2011, 17:44 | vložil: Václav Valštýn

Albín Sommerschuh je dalším z řady sálovkářů, kteří by pro ni dýchali. I když, jak sám říká, věk nezastavíš, stále aktivně hraje, byť už "jen" veteránskou soutěž. I jeho jsme ještě nedávno vídali v krajské extralize a byl věru nepříjemným soupeřem všem kanonýrům.

Můžeš popsat historii svého týmu a přiblížit nám úspěchy JK-TRANS Varnsdorf?

Tým jsem založil v roce 1993. Tehdy se jmenoval SK - EM Arko Varnsdorf. Hráli jsme velký fotbal a myslím, že na místní úrovni i velmi dobře. Tehdy by mě nikdy nenapadlo, že se trvale budeme věnovat fotbálku v hale. Zlom nastal v roce 1997, kdy se naším sponzorem stal můj dlouholetý kamarád Honza Kňourek, který nás přesvědčil, abychom se sálovce věnovali naplno. Nutno dodat, že jsem toho nikdy nelitoval. Po dvou letech v okresní lize, jsme postoupili do krajské Extraligy, kde působíme dodnes. Největším úspěchem je finále Českého poháru v roce 2004/2005, kde jsme skončili druzí. Byl to turnaj, který jsme hráli na domácí palubovce před plnou halou a ještě dnes mě mrazí, když si představím, jak málo scházelo a mohli jsme celý turnaj vyhrát a jet na PVP do Španělska. Na pohárovém úspěchu má velkou zásluhu tehdejší trenér Pavel Šiška, který nás na předsezónních přípravách neuvěřitelně dřel a výsledek se dostavil. Bohužel, jak už to bývá, po velkém výsledku došlo k ,,vyhoření,, a většina starších hráčů ztratila motivaci , pokračovat dál. Rozpadl se, dle mého názoru, asi nejlepší tým, který kdy Jékáčka měla.

Jak dlouho se pohybuješ v sálovce? Hrál si i za jiné týmy než je JK TRANS Varnsdorf?

V sálovce se pohybuji od roku 1997. Jsem patriot a nikdy jsem za jiné mužstvo nehrál.

Posílíš ještě svůj tým v obou ligách nebo se budeš věnovat pouze veteránské soutěži?

O posílení se v mém případě v žádném případě mluvit nedá :-) .Věk nezastavíš a proto již v obou ligách nenastoupím. Vždy jsem tíhnul k extrémním sportům, běhal, lezl po horách, jezdil na horském kole a tak jsem se rozhodl, že se mojí prioritou stane právě kolo, které teď, prakticky denně, celou sezónu drtím. Chtěl bych si i splnit svůj sen a pokud to zdraví a rodina dovolí , ještě jednou se vrátit na Mont Blanc . Taky mě láká si zaběhnout Pražský maratón. Proto i moje účast ve veteránské soutěži asi nebude stoprocentní.

Zdálo se mi, že jsem viděl ve Tvém mužstvu nové tváře. Posílili jste před sezónou?

Neřekl bych, že jsme posílili před sezónou. Spíše se nám začíná vyplácet sázka na mládí. A tak ,,nové tváře,, , jak je nazýváš, jsou kluci, kteří za nás hrají dva roky a začínají být vidět. Věřím, že jména Peleška, Rada, Galbavý, Skyva a Kolár nezapadnou a brzy se z nich stanou opory JK-TRANS, které nahradí časem současné čtyřicátníky. Za top tým by měl letos bojovat i Jiří Beránek, který loni hrál nejvyšší futsalovou soutěž za pražskou Slávii a také uzdravený a skvěle se v tréninku jevící Tomáš Jägr . Pokud se k týmu připojí i Pepa Hostaš, který nyní působí ve druhé futsalové lize, kde hraje společně s Jardou Beránkem za TU Liberec, mohli by kluci poskládat velice silný tým.

Jaké ambice máte v Krajské extralize a Vaše rezerva v 1. děčínské lize?

Po loňské tragické první půlce soutěže, byla obě mužstva poslední. Byla to logická daň za mládí. Nicméně v druhé půli to už byla jiná káva. Věřím a nejenom já, že na konec loňské sezóny navážeme a oba celky se budou rvát o bednu. Hráčský potenciál na to určitě máme.

Co si myslíš o úrovni obou lig?

Na Děčínsku se vždy hrála dobrá sálovka. Velký podíl na tom má vedoucí soutěže, Jirka Jedlička, který odvádí pro sálovku obrovský kus práce a díky němu a samozřejmě i týmu lidí okolo něj, je kvalita soutěží na velmi slušné úrovni. Postrádám mužstvo v nejvyšší soutěži, což je staré téma, které asi nemá cenu příliš rozvádět. Chybí sponzoři a taky chuť hráčů z velkého fotbalu.

Díky moc za tvůj čas i odpovědi.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník